تکنیکهای کاربردی برای حسابداران در فصل مالیات

تکنیکهای کاربردی برای حسابداران در فصل مالیات

چه یک پزشک باشید یا برای یک شرکت حسابداری بزرگ کار کنید یک حسابدار رسمی تازه کار یا یک شرکت کوچک، فصل شلوغ مالیاتی یک کابوس است اما با آمادگی قبلی می‌توانید این فصل را شیرین کنید و کار خود را رشد دهید

فصل مالیات است، این به این معنی است که همه چیز گیج کننده و استرس زا میشود. اینطور نیست؟
استرس در فصل مالیات تأثیر قابل توجهی دارد که باعث کاهش بهره وری در کار می شود. بدین ترتیب تهیه مالیات به هرج و مرج و افزایش هزینه ها و زمان تبدیل می شود. انبوهی از کاغذبازی‌ها، هجوم دیوانه‌وار برای ارتباطات مشتری، انبوهی از تماس‌های دیرهنگام، و اما ضروری‌ترین پیامد که اغلب نادیده گرفته شده "سلامت روانی شما و کارکنانتان" است.

ساعات طولانی و پر استرس از نظر جسمی، روحی و روانی بر شما تأثیر گذار خواهد بود. که با انجام اصول زیر می‌توانید خود را طوری تنظیم کنید که نه تنها در این زمان شلوغ زنده بمانید، بلکه رشد کنید.
در اینجا راهکارهایی برای کمک به حسابداران رسمی در فصل شلوغ مالیاتی ذکر شده است.

1. در جریان اخبار مالیاتی باشید

با توجه به تحولاتی که بر اثر رویدادهای اجتماعی پیش می آید و گاها منجر به تغییر در قوانین مالیاتی میشود بهتر است در جریان جدیدترین اخبار باشید.
حتی اگر درک قوی از مقررات مالیاتی داشته باشید بهتر است که اصول اولیه را مرور کنید، زیرا آنها دائما در حال تغییر هستند.
برای به‌روز ماندن، برای هشدارهای خبری فصل شلوغ حسابداری از منابع حرفه‌ای حسابداری مانند مجله حسابداری یا حتی از رسانه‌های خبری و کسب و کار اصلی ثبت نام کنید. و بررسی اجمالی  از داغ ترین موضوعات مالیاتی سال را بررسی کنید تا از آنچه احتمالاً بر فصل شلوغ مالیاتی آینده تأثیر می گذارد، مطلع شوید.

2. حجم کاری خود را پیش بینی کنید

می‌دانید که خیلی اوقات در کار شلوغ خواهید بود، اما می‌خواهید قبل از شروع رسمی فصل مالیاتی، تصوری از میزان مشغله خود داشته باشید. آیا پیش بینی می کنید که مشتریان جدیدی جذب کنید؟ احتمالاً باید زمان بیشتری را با آنها بگذرانید تا نیازهای منحصر به فرد آنها را درک کنید. اگر مشتریان جدیدی می پذیرید، از قبل به مشتریان قدیمی خود یادآوری کنید که اطلاعات خود را در اسرع وقت آماده و ارسال کنند. اگر حجم کاری سنگین تری را پیش بینی می کنید، آیا کارکنان کافی در محل دارید؟ اگر نه، آیا می توانید وظایف خاصی را برون سپاری کنید؟ همه این عوامل را به خوبی قبل از فصل مالیاتی بررسی کنید تا بتوانید حجم کاری را بر اساس آن مدیریت کنید.

3. توقعات واقع بینانه تعیین کنید

زمانی که توانایی انجام کاری را ندارید، امیدواری بیش از حد، باعث شکست شما می شود. تعیین ضرب الاجل های واقع بینانه مشتریان شما را راضی نگه می دارد و به شما کمک می کند تا سلامت عقل و سایر تعهدات خود را حفظ کنید. به طور مشابه، ارتباط مستمری با تیم خود برقرار کنید، هم برای انتقال آنچه از آنها انتظار می رود و هم برای به دست آوردن درک درستی از آنچه که می توانند به طور واقع بینانه از عهده آنها برآیند.

4. از به روز بودن سیستم ها و فرآیندها اطمینان حاصل کنید

تمرکز شما باید روی خدمات رسانی به مشتریان باشد، نه تعمیر و نگهداری. قبل از شروع انبوهی از کارها، مطمئن شوید که رایانه‌ها، چاپگرها، سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزار حسابداری شما به‌روز هستند و کارتریج‌های چاپگر و سایر لوازم اداری ضروری را در اختیار دارید.
سازماندهی امری ضروری است، بنابراین برای تعیین اینکه آیا فرآیند شما برای سازماندهی فایل های کاغذی و دیجیتالی نیاز به روز رسانی دارد یا خیر، زمان مناسبی در نظر بگیرید.

5. حواستان به نحوه  انجام امور  باشد

فقط به دلیل این که یک روز معمولی در طول فصل شلوغ مالیاتی است، به این معنی نیست که همیشه باید احساس غرق شدن کنید. اگر با تعیین اولویت های خود شروع کنید گذراندن یک روز طولانی آسان تر می شود، که برخی از آنها شامل ایجاد خودآگاهی در مورد نحوه کار شما است.
برای مثال، اگر در اوایل روز بازدهی بیشتری دارید، مهم ترین یا وقت گیرترین کارهای خود را در صبح برنامه ریزی کنید. برعکس، اگر زمان بیشتری برای انجام دادن می‌گذارید، با کارهای ساده‌تر شروع کنید و به کارهای سخت‌تر برسید. و اگر بخشی از یک تیم حسابداری هستید، تعیین کنید که کدام وظایف را می‌توانید به دیگران محول کنید.

6. اهداف روزانه تعیین کنید

تعیین اهداف روزانه همچنین می تواند به کاهش استرس کمک کند و به شما امکان می دهد روی یک کار پیچیده تمرکز بیشتری داشته باشید. اگر پروژه پیچیده‌ای دارید، تنظیم یک برنامه با وظایف روزانه و تفکیک شده  به شما کمک میکند تا متوجه پیشرفت خودتان به سمت اهداف بزرگ‌تر شوید . اگر احساس می کنید توانایی انجام کارهای بیشتری را دارید یا بسیار پر مشغله هستید، اهداف روزانه تنظیم  نمایید.

7. مشتریان خود را بشناسید

برخی از مشتریان چالش برانگیزتر از سایرین هستند. آیا مشتریان خاصی برای ارائه تمام اطلاعات مالیاتی خود زمان بیشتری صرف می کنند؟ آیا برخی از مشتریان بیشتر یا کمتر از دیگران پاسخگو هستند؟ شما باید همه این ملاحظات را در برنامه ریزی خود لحاظ کنید.

8. از ابزارهای فناوری استفاده کنید

آیا ابزارهای فناوری وجود دارد که بتوانید از آنها برای آسان کردن کار خود در فصل پر مشغله استفاده کنید؟ ابزارهای جدید می توانند عملکردهایی به اندازه نگه داشتن لیست کارها مثل برنامه های Notes گوشی. یا ممکن است از ابزارهای پیشرفته تری مانند نرم افزار حسابداری آنلاین استفاده کنید تا داده های مالیاتی خود را در هر مکان و هر زمان در دسترس خود قرار دهید. خدمات آنلاین همچنین همکاری را برای تیم های حسابداری آسان تر می کند. برای مطالعه مزایای حسابداری آنلاین میتوانید لینک زیر مراجعه نمایید:

10 مزیت نرم افزار حسابداری آنلاین یا حسابداری ابری برای هر کسب و کار


حسابداری آنلاین حسابینو در این زمینه بسیار کاربردی خواهد بود میتوانید همین حالا ثبت نام کرده و یک ماه بصورت رایگان لذت استفاده از یک نرم افزار حسابدرای آنلاین را تجربه کنید.

9. برای خود زمان های استراحت تنظیم کنید

بله، زمان بحران فرا رسیده است، اما اگر از کار بیفتید، در بهترین حالت خود نخواهید بود. مطالعات نشان داده است که استراحت کردن به افراد کمک می کند تمرکز خود را بهبود ببخشند و اطلاعات را حفظ کنند. نتایج این مطالعات نشان می دهد  استراحت در هر 50 تا 90 دقیقه بسیار تاثیرگزار است.
انرژی ذهنی که در طی زمانهای پرمشغله مصرف می‌کنید می‌تواند از نظر فیزیکی نیز تخلیه شود. بنابراین زمانی را برای انجام تمرینات ورزشی در طول روز اختصاص دهید، حتی اگر فقط یک پیاده روی در محیط اطراف باشد تا ذهن خود را پاکسازی کنید و باعث گردش خون شود. به طور مشابه، هیچ ترسی از برنامه ریزی یک یا دو مرخصی آخر هفته در فصل شلوغ نداشته باشید. در عوض روز شنبه سرحال به محل کار خود خواهید رفت.
آماده شدن برای فصل شلوغ مالیاتی مستلزم ترکیبی از تکنیک های سنجیده، از پیشرفت حرفه ای تا مراقبت از سلامت جسمی و عاطفی است. زمانی که اکنون صرف آماده‌سازی برای فصل مالیات می‌کنید، به شما کمک میکند تا در زمان مالیات متمرکز و سازنده باشید، که در نهایت هم به نفع شما و هم به نفع مشتریانتان خواهد بود.

حسابینو به شما کمک می کند تا برای فصل مالیاتی آینده آماده شوید. میتوانید همین حالا ثبت نام کرده و یک ماه بصورت رایگان بدون محدودیت تمامی امکانات نرم افزار حسابینو را بررسی نمایید.


ثبت نام در حسابینو

مالیاتحسابداری