آموزش استفاده از پنل حسابینو

آموزش و راهنمای استفاده از بخش های مختلف پنل

لیست آموزش

لیست اشخاص

جهت تعریف تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مانند مشتریان، کارمندان، فروشنده ها و ... می باشد. 

نکته مهم: گروه بندی اشخاص در قالب مشتری و فروشنده به صورت اتوماتیک توسط خود سیستم تشخیص داده می شود، بعد از ثبت فاکتور فروش یا خرید برای هر شخص آن شخص در گروه نامبرده قرار داده می شود، و در قسمت گروه بندی تفصیلی نیازی به ایجاد گروه های مشتری و فروشنده نیست.

شکل زیر بخش اشخاص را نمایش می دهد.

جهت تغییر ترتیب نمایش لیست اشخاص روی نام هر ستون کلیک می کنیم و لیست اشخاص بر اساس آن ستون مرتب خواهد شد (یا نزولی یا صعودی)

بخش های مهم  این صفحه:

1. جدید: برای ثبت شخص جدید روی دکمه جدید کلیک می کنیم و سپس مشخصات فرد موردنظر را وارد می کنیم، فیلد های ستاره دار باید حتما مقدار داشته باشند و سایر اطلاعات صرفا جهت نیاز به داشتن اطلاعات تکمیلی  در سیستم قرارداده شده و اختیاریست و در مراحل بعدی هم قابل ویرایش میباشد. در صورتیکه شخص مورد نظر بدهکار و یا بستانکار میباشد مبلغ بدهی را در قسمت مانده اول دوره وارد نموده و دکمه ثبت را در پایین صفحه کلیک نمایید (این مبلغ بصورت اتوماتیک در سند افتتاحیه ثبت میشود.


 بخش آدرس ها بعد از ثبت مشخصات شخص فعال می شود.

2. جستجو: برای پیدا کردن شخص در لیست وارد شده می باشد.

3. دانلود: جهت دانلود لیست اشخاص وارد شده به صورت فایل PDF یا فایل Excel از این دکمه استفاده می کنیم.

4. ورود لیست: برای وارد کردن لیست اشخاص توسط فایل اکسل از این دکمه استفاده می کنیم دقت نمایید حتما فرمت ستون های فایل اکسل همانند فایل نمونه باشد که در پنجره مربوطه قابل دانلود می باشد. در غیر اینصورت ورود لیست با مشکل مواجه خواهد شد.

5. چاپ: جهت چاپ لیست اشخاص از این دکمه استفاده می شود.

6. فعال یا غیر فعال کردن شخص: در ستون با عنوان فعال برای هر شخص می توان روی آیکن مربوطه (  ) کلیک کرده تا شخص موردنظر غیر فعال یا فعال شود.

7. منو تنظیمات برای شخص: در ستون آخر برای هر شخص آیکن (  )   مربوط به منو تنظیمات برای هر شخص می باشد که شامل گزینه های زیر است:

• ویرایش: جهت ویرایش و تغییر مشخصات اشخاص موردنظر استفاده خواهد شد.

• حذف: برای حذف اشخاص مورد نظر می باشد، البته برای اشخاصی که بعدا در سیستم دارای فاکتور یا رسید پرداخت و دریافت باشند ابتدا باید اسناد مربوطه حذف شوند سپس خود شخص را حذف کرد. 

• لاگ عملیات: تمامی عملیات انجام شده روی هر شخص را می تواند در این قسمت مشاهده کرد. مانند: ایجاد، ویرایش و ....