10 نکته مهم برای داشتن یک فروش موفق

10 نکته مهم برای داشتن یک فروش موفق

شاید مهمترین بخش بسیاری از کسب و کار را بخش فروش دانست چرا که این بخش فروش می باشد که محصول و خدمات را به مشتریان ارائه می دهد و باعث پذیرش مشتری در استفاده از کالا یا خدمات می شوند.

1- مقاوم باشید (ثابت قدم)
هیچ چیز به اندازه برداشتن مداوم روزانه یک قدم به جلو موفقیت را تضمین نخواهد کرد. زمانبندی منظمی برای رسید به چشم انداز موردنظر خود داشته باشید. فقط وقتی که زمان کافی دارید یا اوضاع کسب و کارتان خوب نیست دنبال چشم انداز و برنامه ریزی نباشید. برای داشتن فروش موفق باید به کسب و کارتان توجه روزمره داشته باشید.

2- پیگیری سریع
عدم پیگیری به موقع یک فروشنده بیشتر از سایر موارد ممکن باعث از بین رفتن فرصت های فروش می شود. باید در هر مرحله هنگام جستجو یا بررسی کالا یا خدمات توسط مشتری تا اتمام فروش و حتی بعد از آن نیز پیگیری و دریافت بازخورد وجود داشته باشد.

3- نیازهای مشتری را متوجه شوید
منظور در مورد ویژگی های خود محصول نیست بلکه فروش موفق مربوط به آن چیزی می باشد که مشتری نیاز دارد. هرچه زودتر بتوانید مشتری را وادار کنید که خواسته های موردنظر خود را با شما در میان بگذارد سریعتر می توانید آن را مورد توجه قرار دهید و برآورده سازید، فروش یعنی اینکه چگونه بتوانید به مشتری در برنده شدن کمک کنید.

4- از پیام های صوتی استفاده کنید
یک پیام صورتی مناسب حدودا 15 ثانیه ای خواهد بود و در این زمان تاثیر خود را خواهد گذاشت. متن پیام شما مختصر اما کامل باشد، اعتماد به نفس داشته باشید و مهمتر از همه در مورد محصول یا خدمات خود پیام دهید و در 6 ثانیه ابتدایی منظور خود را از ارسال پیام صوتی برسانید.

5- به خودتان باور داشته باشید
اگر به خودتان باور ندارید چگونه انتظار دارید شخص دیگری به شما ایمان بیاورد؟ هنوز هم این قانون فروش پا برجاست که مردم ابتدا خریدار فروشنده می شوند سپس خریدار محصول یا خدمات.

6- قیمت خود را با اطمینان بیان کنید
تخفیف ها بیشتر به این دلیل اعمال می شوند که فروشنده قیمت خود را باور ندارد و احساس می کند بیشتر از تقاضای مشتری است. هنگام اعلام قیمت اطمینان حاصل کنید که از زبان بدن محکم و صدای قوی و تماس چشمی خوب برخوردار هستید پس از بیان قیمت خود سکوت کنید.

7- بدانید که چگونه از وقت خود استفاده می کنید
ارزشمندترین دارایی برای یک فروشنده آن چیزی نیست که شما می فروشید بلکه زمان شماست. معمولا زمان زیادی برای آماده سازی محصول، فکر کردن در مورد فروش و آماده شدن برای جلسات فروش و ... از بین می رود.
اما بدانید که شما فقط یک هدف دارید تا آنجا که ممکن است بیشتر وقت خود در تماس با مشتریان خود بگذرانید و در مورد خدمات و محصول از او بشنوید یا او را راهنمایی کنید.

 8- وقت خود را برای افرادی که انگیزه خرید ندارند تلف نکنید
ممکن است فردی محصول شما هیچ اعتمادی ندارد و یا در کل هیچ انگیزه خریدی ندارد  که هر دوی اینها یک معنی را دارند تلاش بیهوده، وقتی با فردی که صحبت می کنید هرچه زودتر متوجه شوید که آیا قصدی برای خرید از شما دارد یا خیر، که این نکته برای شما و چشم انداز شما بسیار وضعیت بهتری ایجاد می کند.

 9- مسئولیت پذیر باشید و بهانه نگیرید
اگر در طول فروش می خواهید از چیزی بهانه بگیرید، اشکال ندارد اما در حالی که اینکار را می کنید ادامه دهید و بهانه دیگری بیاورید که چرا به عنوان یک فروشنده موفق نیستید.

10- هدف محور باشید و انگیزه شخصی داشته باشید
منتظر نمانید بقیه به شما انگیزه بدهند. آنها نمی توانند. فقط شما می توانید به خودتان انگیزه کافی را بدهید، یکی از آسانترین راهها تعیین اهدافی است که می دانید می توانید به آنها برسید و باعث می شوند شما به سمت اهداف بعدی و بیشتری سوق دهند.

امروز انتخاب کنید که با این نکات، فروش و مهارت های خود در فروش را تقویت کنید، نکاتی که بزرگان فروش بارها به آنها تاکید کرده اند.

فروشفروش موفقکسب وکارانگیزهمشتریمحصولخدمات